Myele Manzanza , Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 4. 17 Myele Manzanza , Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 4. 17 Martin Chylík

Foto: Myele Manzanza, Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 4. 17

Slunečná noc na konci mrazivého dne. Město je pod sněhem. Tři muži házejí lopatami, aby vlak konečně projel do stanice Bruntál. Nasedám do něj a přemýšlím, kam se podělo jarní slunce?

Vyrážím směr Olomouc a doufám, že ho naleznu tam. Nebe je temné i zde, ale čím více se blížím Hornímu náměstí, tím více cítím energie. Den se už chýlí ke konci a já konečně vidím jeho záři! Vychází z místního Jazz Tibet Clubu. Opatrně vstupuji dovnitř a nesměle usedám za stůl. Netrvá dlouho a prostorem se rozline na Novém Zélandu zrozené, hiphopem ovlivněné, jazzové elektromagnetické vlnění.

Člověk se k němu málokdy dostane tak blízko. A přeci na mě bylo milé a vlídné. Nebylo agresivní a ani nepálilo. Jen tak si pro radost hrálo, a tak pěkně hřálo!

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.