Foto: Myele Manzanza, Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 4. 17

Myele Manzanza , Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 4. 17 Myele Manzanza , Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 4. 17 Martin Chylík

Slunečná noc na konci mrazivého dne. Město je pod sněhem. Tři muži házejí lopatami, aby vlak konečně projel do stanice Bruntál. Nasedám do něj a přemýšlím, kam se podělo jarní slunce?

Vyrážím směr Olomouc a doufám, že ho naleznu tam. Nebe je temné i zde, ale čím více se blížím Hornímu náměstí, tím více cítím energie. Den se už chýlí ke konci a já konečně vidím jeho záři! Vychází z místního Jazz Tibet Clubu. Opatrně vstupuji dovnitř a nesměle usedám za stůl. Netrvá dlouho a prostorem se rozline na Novém Zélandu zrozené, hiphopem ovlivněné, jazzové elektromagnetické vlnění.

Člověk se k němu málokdy dostane tak blízko. A přeci na mě bylo milé a vlídné. Nebylo agresivní a ani nepálilo. Jen tak si pro radost hrálo, a tak pěkně hřálo!

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.