Britská písničkářka a klavíristka Kate Bush vydala na konci listopadu své desáté studiové album. Novinku nazvanou 50 Words For Snow reprezentují tři videoklipy, a to ke skladbám Wild Man, Misty a Lake Tahoe.

Proudí vám žilami jazz, hrajete v kapele a ještě vám nebylo dvacet devět? Zkuste své štěstí v soutěži JazzPrix, kterou společně pořádají festivaly Bohemia JazzFest a bavorský Jazz on der Donau.

Již několikrát jsme se zmiňovali o připravovaném albu Leonarda Cohena, naposledy jsme vás lákali na poslech jedné z nových skladeb. Teď přicházíme do finále.

Najít kvalitní, osobitou českou kapelu je skoro zázrak. Najít kvalitní, osobitou českou kapelu, která zpívá česky, to už je zázrak na druhou. A pokud navíc české texty netahají za uši, ani z klišovitosti výraziva neběhá mráz po zádech...
Poté, co Arctic Monkeys vydali čtvrté řadové album Suck It And See, jsou nějak celí žhaví z Ameriky. A jejich bubeník Matt Helders si nadmíru užívá pohyb před okem kamery. A tak tu máme klip k písni Black Treacle.
Pražští Rara Avis připravují na začátek příštího roku druhé album. Nástupce debutu The Portrait zatím nemá jméno, ale singl včetně videa už je na světě. Svou hudbu nazývají Rara Avis death-popem.
7. prosince roku 2008 se Placebo stali první kapelou, která vkročila do komplexu kambodžské památky UNESCO, chrámu Angkor Wat, a odehrála tam svůj koncert. Teď jejich unikátní poloakustické vystoupení vychází jako živá nahrávka.
Kanadští celtic-punkoví The Real McKenzies jsou u nás častým hostem, naposledy se představili loni v únoru v pražském Rock Café. Už začátkem příštího roku se fanoušci mohou těšit na další koncety.
Dream pop s kapkou elektroniky, to je brooklynské duo School of Seven Bells. Původně hráli ve třech (Benjamin Curtis a dvojčata Alejandra a Claudia Deheza), ale loni v říjnu se Claudia rozhodla kapelu z osobních důvodů opustit.
Čtyřčlenná indie rock’n’rollová kapela ze Žiliny The Swan Bride právě nahrává nové album. Debutovali před čtyřmi lety, tehdy vydali EP Monsters In Your Drawers, po němž následovala loňská deska 2.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.