Těžko říct, jestli mezi dvěma přeživšími členy The Beatles fungují nějaké osudové telepatické vazby, nebo to jeden druhému dělá natruc… O tom, že na 31. ledna chystá už šestnácté sólové album Ringo Starr, jsme již psali.

Před týdnem jsme vám slibovali nové Radiohead, tak tady je máte. Písně The Daily Mail a Staircase nahrála kapela během svého pobytu ve studiu, když natáčela dosud poslední album The King Of Limbs.
Významná celosvětová organizace Amnesty International, která brojí proti porušování lidských práv, letos slaví padesáté výročí existence. Pod svými ochranářskými křídly se rozhodla vydat speciální nahrávku s titulem Chimes Of Freedom.
Torontské CBC Radio si před pár dny pozvalo do své Q show exkluzivní hosty – The National. A ukázalo se, že to byl chytrý tah. Indie rockoví melancholici odehráli několik písní a především představili dvě zcela nové skladby.
Nebaví vás věčně ten samý smogem zahalený výhled z okna na pár stromů, parkoviště a sem tam nějakou osobu venčící psa? Nebaví vás při poslechu zasněné hudby zírat do stropu?
Není to tak dávno, co jsme vám slibovali nové album Leonarda Cohena. Teď už jsou konečně venku i bližší informace. Na desce s názvem Old Ideas bude deset zbrusu nových písní. Pod stromeček už (si) ho ale pořídit nestihnete...
Eponymní druhé album Justina Vernona aka Bon Iver vyšlo teprve letos v červnu, ale už teď je hotový vánoční dárek pro fanoušky. Limitovaná reedice desky Bon Iver však nebude obsahovat žádné nové skladby.
Indie rockoví Britové The Maccabees pilují poslední detaily svého nového alba. Na předchozí desky Colour It In (2007) a Wall of Arms (2009) naváže 9. ledna příštího roku album Given To the Wild.
Nedávno jsme vás lákali na video k písni Stay Gold, což je první singl z připravovaného alba The Big Pink. Deska s titulem Future This vyjde 16. ledna příštího roku. Robbie Furze a Milo Cordell však do té doby rozhodně nenechají smysly fanoušků zlenivět.
Je to něco přes rok, co Jiří Burian s Mikolášem Růžičkou vydáním debutu Raising The Flag vztyčili vlajku v barvách nově vzniklého projektu Republic Of Two.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.