Paul McCartney připravuje na únor nové album

Paul McCartney Paul McCartney

Těžko říct, jestli mezi dvěma přeživšími členy The Beatles fungují nějaké osudové telepatické vazby, nebo to jeden druhému dělá natruc… O tom, že na 31. ledna chystá už šestnácté sólové album Ringo Starr, jsme již psali. Teď s informacemi o připravované desce vyrukoval i Paul McCartney. Novinka by měla vyjít 5. února příštího roku.

Hostování přislíbili Eric Clapton a Stevie Wonder. Zároveň se „zúčastní“, i když nepřímo a částečně skrytě, mnozí hudebníci, jejichž tvorba Paula McCartneyho v dětství a mladých letech nadchla. Zatím nepojmenované album tedy bude obsahovat kromě dvou úplně nových nahrávek zejména cover verze, McCartneyho písně inspirované písněmi dřívějších velikánů. Jak sám bývalý „Beatle“ přiznává pro NME, na spoustě těchto skladeb stavěli s Johnem Lennon při vlastní tvorbě.

Na nahrávání nového alba vzpomíná McCartney s radostí: „Bylo to spontánní a přirozené, což mi připomnělo způsob práce s The Beatles.“

Únorová novinka naváže na poslední McCartneyho studiové album z roku 2007 Memory Almost Full.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.