Miláček českého publika opět udeřil. Sold out, divil se i sám Astronautalis, jehož ten večer doprovázeli nejinak zajímavý projekt z našich krajů – Kyklos Galaktikos.
Dvě ženy, dva kníry a představení toho, jak vypadá život po životu po životě. Zamotané? A co teprve nový videoklip dvojice. Blesky, ohně, CocoRosie, bezkníraté ohňostroje, prolínání duhy a záplavy energie.
Bonobo patří mezi "inteligentní" taneční muziku, která rozproudí letošní Colours of Ostrava. První snímek k letošnímu The North Borders je jak vynikajícím otvírákem a lákadlem k desce celé, tak i příjemně nostalgickou poutí za světlem a hudbou jako úplným emočním naplněním.
WWW dodrží slib. Třetí řadová deska vyjde příští měsíc - byť jen několik dnů před jeho koncem. Novinka převezme jméno na koncertech hrané skladby. Atomová včela bude pokřtěna 29. května v pražském klubu Roxy.
Nový animovaný snímek, nová skladba s Beatou Bocek, celé režírováno Tomášem Háčkem, zpěvákem kapely. Listolet navíc vůbec poprvé zpívají anglicky.
iconAclass, novější projekt člověka, známého též jako MC dälek, se vrací do Česka. Po dvou letech od poslední návštěvy pražské Sedmičky zamíří na prkna brněnské Flédy. Zazáří 2. května.
Dnes již legendární skotské duo Boards of Canada, jež vypilovalo základní pilíře IDM, se možná vrátí. Rok staré ohlášení prací na další desce má jasnější obrysy a kapela nyní vypustila pár tajemných kousků prostřednictvím Record Store Day.
Lana Del Rey se znovu připomíná, v novém videoklipu představuje svého přítele, zpěváka skotských Kassidy, Barrie-Jamese O'Neilla. Zpěvačka, která nedávno zavítala také k nám, se rovněž zmínila, že pracuje na dalším albu. Prý bude více "oduševnělé".
Astronautalis ještě živelněji? Jde to. Přesvědčit se můžete v čerstvě vydaném záznamu ze studia, kde amerického rappera doprovází kapela. S tou se ukázal také včera v Olomouci a svou nezastavitelnost předvede ještě Brnu (28. 4.) a Praze (1. 5.).
Francouzská elektronika začíná zase kvést. Za necelý měsíc vyjde po sedmi letech nové album Daft Punk, čtvrtí řadovka Random Acess Memories. Nyní dvojice definitivně zveřejnila první singl. Hostuje na něm Nile Rodgers a Pharrell Williams.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.