Dva členové A Banquet stvořili Rituály

Rituály jsou skupina, která tady chyběla, říkají s nadsázkou Michael Vácha a Richard Spilka, tedy dvě třetiny mladých, potemnělých A Banquet. A jak už název napovídá, jeden z rozdílů spočívá i v tom, že skupina zpívá česky. Rituály přitom první uvolněnou skladbou nezapřou temnou poetiku A Banquet, ale ani videoklipem podtrženou noirovskou či chcete-li poeovskou atmosféru. O videoklip se postaral Martin Živocký, známý pro videoklipy právě A Banquet či Borise Carloffa (u něhož kapela nahrává).

Dvojice má za sebou zatím jeden, včera vydaný singl, k jehož tvorbě a vůbec podnětům k vzniku plnohodnotného dalšího projektu Vácha dodává následovné: „S Richardem už jsme delší dobu koketovali s češtinou, a když se začaly přidávat hudební nápady, které se do A Banquet příliš nehodily, začali jsme postupně přemýšlet nad vlastní seberealizací. Po letech jsem se také vrátil ke kytaře, která mi dost chyběla.

Nechte se obklopit níže přiloženými Stíny perutí.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.