V řadě druhý záznam toho, co předvádí francouzští šílenci Justice naživo, se chystá na 7. května. S největší pravděpodobností tentokrát (bohužel) bez obrazového doprovodu.
Mount Kimbie, post-dubstepová dvojka blízká Jamesi Blakeovi, se ohlašuje s novým albem. Ještě před pár týdny bylo okolo londýnské formace hrobové ticho, to bude definitivně prolomeno 26. května. Vyjde Cold Spring Fault Less Youth.
Dělat stále totéž je nuda. Už žádné zpomalování, naopak: hymny. Sigur Rós vysílají další skladbu (se jménem totožným albu samému), tentokrát v živém provedení, které věští nový začátek. Trojčlenný orchestr útočí s dalším za zády.
Vesmírní kouzelníci M83 vedení Anthony Gonzalezem se upsali filmu. Doprovodí nový film Josepha Kosinskiho, který půjde do kin již za tři týdny pod názvem Nevědomí s Tomem Crusiem v hlavní roli.
BackSeat Sessions představují Astronautalise, miláčka českého publika. Netradičním vystoupením připomínáme blížící se zastávku amerického barda, kterého očekává Brno v Kabinetu Múz 28. dubna a také pražský Lucerna Music Bar 1.května.
Je to tady, definitivně oficiálně: Daft Punk, zapomenutí králové francouzské elektronické scény, se hlásí o slovo. Brzy příchozí album ponese jméno Random Access Memories, třináctky nových skladeb se fanoušci dočkají po dlouhých osmi letech.
Jen pár dnů po oslavách svatého Patrika zavítala do olomouckého klubu parta Irů. Přinesla ovšem poklidný večer, svíčky na stole, tak akorát potichu, tak akorát nahlas, a ta chvilka, romantika jaksepatří, vše jako vystřižené z irské filmové idylky, se vypařila jako sen.
Britské post-dubstepové duo Mount Kimbie má za sebou vřele přijatý debut, po třech letech bychom se teď zničehonic měli dočkat druhého alba - od pátku 7. března je totiž nepojmenovaná novinka hotová, a tak se čeká jen na byrokratickou zelenou.
Švédská performerka a kouzelnice rekapituluje bounty, své kompilační album, které vyšlo ještě před loňským vřele přijatým debutem. V rychlém sledu dříve (ne)vydaných záběrů mapujících její předchozí videoklipy se audiovizuální projekt nabízí v zajímavé reklamní zkratce.
Montrealská šestice pokračuje v pracích na dalším albu, to by mělo navázat na tradici tříletých odstupů. Čtyřky bychom se takto měli dočkat ještě letos, bližší datum anebo vůbec jméno novinky ovšem zatím známo není.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.