WWW a MIDI LIDI vytvořili hudbu pro dokument Televise bude!

Midi Lidi, foto Michal Pechoucek Midi Lidifoto: Michal Pechoucek

MIDI LIDI, Ondřej Anděra (WWW) a Pavel Fajt (vystupující poslední dobou během koncertů po boku WWW) spojili síly k vznikajícímu dokumentu České televize. „Nový dokument ukazuje vznik nového média i atmosféru při prvním vysílání. Film, který vzniká v České televizi, oživí i protagonistu prvního přenosu, herce Františka Filipovského. Dokumentární film Televise bude! ho ukáže nejen na dobových záběrech, ale i v hraných scénách, ve kterých slavného komika v detailech zastupuje herec Martin Matejka,“ uvádí k projektu Česká televize. „Připomenuta bude i dobová technika. Snímek se nevyhne ani společenským reáliím, které na podobu vysílání měly zásadní vliv.“ Co z toho vzešlo, si můžete poslechnout v níže přiloženém, cirka dvaceti minutovém záznamu.

V září loňského roku Česká televize uváděla, že se dokument odvysílá už během prosince. Aktuální informace ohledně premiéry dokumentu zatím dostupné nejsou.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.