Moddi vyráží do Česka, potěší Prahu a Brno

Moddi Moddi

Moddi je romantikem s tváří. Není typickým krasavcem, ale charismatickým sympaťákem. Taková je i jeho hudba, není pobízivá, přesto je jemná a líbivá. Takto uvádí jeden z prvních taháků z kraje nového roku brněnská Fléda.

Pål Moddi Knutsen je jeden z největších úkazů současné norské nezávislé scény. Ztracený vlasatý mladík s melancholickou duší pochází z nehostinného ostrova Senja daleko za Severním polárním kruhem a ve svém smutečním folku, silně ovlivněném zádumčivou atmosférou těchto odlehlých končin, přináší melodie plné emocí, slz a niterných zpovědí,psal před víc jak rokem Tomáš Franta o muzikantovi, po němž se shlehla zem. Nyní je norský princ zpátky. „Moddiho nejoblíbenějším nástrojem je starý akordeon jeho maminky, ale rád komponuje i za pomoci poctivě ukradené ruské mandolíny či značně opotřebované modré kytary.“ Na Flédě Moddi vystoupí v rámci alternativní série Enfilade, dva dny poté doprovodí Orffy u křtu.

Na začátku loňského roku vydal Moddi druhé album, Set The House On Fire. Vstupenky na brněnské vystoupení jsou k mání za 160 Kč, na to pražské pak za 220 Kč.

Enfilade: Moddi, Brno - Fléda, 27. 1. 14

Moddi + Bratři Orffové, Praha - Palác Akropolis, 29. 1. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.