Jak už bývá zvykem, týden dva před vydáním desek známých značek přichází také ze strany The Strokes, newyorských králů indie rocku, kompletní album volně k poslechu.
Labutě v rozletu. Legendy po šestadvaceti letech zpátky v Brně, tentokrát v plné zbroji, se zvláštní aparaturou a bez časového omezení. Okolo Giry a spol. se sice točí příběhy o nekončících koncertech, čtvrteční vystoupení nicméně trvalo tak akorát - něco málo přes dvě hodiny.
Sedm let trvalo, než se dva tajemní Švédové, které svět zná jako The Knife, ozvali s dalším plnohodnotným albem. A Shaking the Habitual už klepe na dveře - čtvrtá řadovka vyjde již za necelý měsíc, 8. dubna.
Běhá vám mráz po zádech? Je vám nevolno? Jestli (zatím) ne, tahle píseň vám pochmurné dny jistě podtrhne. Skladba, na které Gira zpívá se svou vlastní dcerou, pochází z mrazivého alba My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky.
Jedni z posledních mohykánů indierocku, Foals a jejich únorová trojka Holy Fire, tasí snímek k snad nejchytlavější skladbě alba. Pot a krev. Alkohol, láska, násilí, sex. Explicitní.
Justin Timberlake nabízí svou albovou novinku zdarma k poslechu celý tento týden ještě před vydáním, a tak dnes vybíráme jako Song dne jeho vystoupení v pořadu Saturday Night Live.
Dnes už bezpochyby legendární uskupení točící se okolo Michaela Giry přiletí do Brna. Swans se tu ukážou po dlouhých šestadvaceti letech (v roce 1987 skupina tajně vystoupila také v Praze) a již tento čtvrtek zahrají v klubu Fléda.
Americký virtuóz přibude do hvězdné sbírky předního českého jazzového festivalu, dnes již tradičního JazzFestu Brno. Tento rok otevře klavírista a skladatel v jedné osobě, Chick Corea, který vládne i sám o sobě.
Známě potemnělá Digital Lion produkovaná Brianem Enem vyšla prostřednictvím Blakeova blogu ve čtvrtek večer a připomíná, že přesně za měsíc se objeví dlouho očekávaná dvojka tohoto mladého elektronického mága v plné šíři.
V rámci evropského turné tentokrát Portishead neminou. Kapela s uhrančivou statičností Beth Gibbons, multiinstrumentalistou Geoffem Barrowem a (bas)kytaristou Adrianem Utleyem předvede svá kouzla v pražské Tipsport Aréně.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.