Akropoli čeká kouzlení s žánry i beaty, přijedou Letherette

Akropoli čeká kouzlení s žánry i beaty, přijedou Letherette

Série Music Infinity vozí pravidelně zejména do Prahy hudebníky mimo hlavní proudy a můžeme díky ní sledovat naživo celou řadu umělců od experimentálního jazzu, přes současnou elektroniku až po minimalistické skladatele. Ve čtvrtek se na pódiu Akropole objeví anglické duo Letherette, doslovní žánroví chameleoni, kteří dávají cítit hip hopové flow, lomené beaty, najazzlý sound a přitom všem si vyhrávají s barevností elektronických samplů. Instrumentální produkce Letherette se nebojí ani obvyklých hudebních nástrojů, mísí se v ní analog a digitál, popové struktury i volnomyšlenkářská proudění rytmů. Občas se budete jen tak ležérně pohupovat, jindy si zatančíte na retro osmdesátkový hit. Pokud stále váháte, jestli zítra vylézt na žižkovský kopec, záštita labelu Ninja Tune je snad poslední jistotou, kterou potřebujete mít.

Současné techno a devadesátkové downtempo s kořeny v britské bass music se ozývá v tvorbě Dark Sky, taktéž dua, jež ten večer vystoupí spolu s Letherette. Zapsáni u Monkeytown Records, patřícímu známým Modeselektor, se u nás představili v roce 2015 na festivalu Spectaculare v rámci showcasu tohoto labelu. Do Prahy se vracejí s novým albem Othona.

Letherette + Dark Sky, Praha - Palác Akropolis, 18. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.