Ars Cameralis je online. Polsku se představí Katarzia, DVA nebo Khoiba

Ars Cameralis je online. Polsku se představí Katarzia, DVA nebo Khoiba

Polský audiovizuální festival Ars Cameralis probíhá od 9. – 28. listopadu a všechny koncerty budou přenášeny ve volně dostupném online streamu. Line-up zahrnuje většinou polské umělce, s několika hosty ze Slovenska, Německa a také Česka.  Z našich končin si na festivale zahrají kapely KhoibaLeto s MonikouDVA a taky Katarzia.

Z polských jmen se můžeme těšit na vystoupení Lubomira Grzelaka aka Lutto Lento s jeho novým „středověkým“ live setem, tajemnou electropopovou zpěvačku Erith nebo projekt VOICES OF THE COSMOS. Hudebníci Rafał Iwański a Wojciech Zięba v něm spolupracují s astronomem Sebastianem Soberskim a ve své tvorbě využívají originální vesmírné záznamy nebo archivní záznamy z vesmírných misí.

V rámci speciálního projektu More Light! představí také umělci Caterina Barbieri a Ruben Spini svůj audiovizuální set Time-Blind. „Procesy lidského vnímání a paměti jsou často ovlivněny změněnými stavy vědomí dosaženými prostřednictvím hudby a obrazů. V Time-Blind vytvářejí Caterina Barbieri a Ruben Spini neobvyklou zvukově-vizuální symbiózu. Pomocí modulárních nástrojů a s použitím vědeckých technik sekvenování vznikají hluboká elektroakustická panoramata, “ čteme v anotaci ke koncertu.

Posláním Ars Cameralis je podporovat a uvádět především slezské umělce v Polsku i zahraniční. Kromě toho si festival klade různé otázky, na které se snaží odpovědět dramaturgicky. Jsme stále schopni přemýšlet o lepším světě, ve kterém jsou jasně definovány pojmy dobra, zla, rovnosti, spravedlnosti a lásky založené na klasických pojmech či kánonech vyvinutých v minulosti? Bude budoucí svět vytvořen na základě algoritmů a místa moudrých mužů ohýbajících se nad tištěným papírem zaujmou vědci ve sterilních laboratořích pracujících na nových technologiích? Bude utopie nahrazena dystopií?

Živě z Katovic a Bytomi můžete sledovat aktuální program a live streamy na webu festivalu či facebookové stránce Ars Cameralis.

Ars Cameralis, Katovice, Bytom (PL) – online, 9. – 28. 11. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.