Barcelona Gipsy Balkan Orchestra míří do Prahy a Brna

Barcelona Gipsy balKan Orchestra Barcelona Gipsy balKan Orchestra foto: Dani Carbonell

Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon. V Česku na podzim odehrají dva koncerty – 9. září na brněnské Flédě a 10. září v Lucerna Music Baru v Praze. 

Stejně pestrá je muzika, kterou vytvářejí vyvolávající hluboké emoce i frenetický taneční rej, rytmy jejich písní míří až do srdce. Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než čtyřicet zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na youtube. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky z dlouho očekávané sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra tvoří italská zpěvačka Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, akordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra, Brno – Fléda, 9. 9. 23
Barcelona Gipsy balKan Orchestra, Praha – Lucerna Music Bar, 10. 9. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.