Bude smršť. Shame přijíždějí do Prahy

Shame Shame foto: Sam Alexander-Gregg

Se třemi studiovými deskami v kapse zavítá do Prahy v neděli 12. listopadu britská kytarová senzace Shame. Kapela, kterou proslavila především autentičnost živých vystoupení, vznikla kolem roku 2015 v jižním Londýně a o tři roky později vydala debut Songs of Praise. Jejich opravdovost a upřímné sociální cítění zaujaly Billyho Bragga a ten je pak pozval, aby zahráli na jeho Left Field stage na legendárním festivalu v Glastonbury.

„Kluci z Shame, kterým je sotva dvacet, dokazují, že dnešní turbulentní doba urychluje mládí, utváří názory a přesvědčení a přináší deziluze mnohem rychleji, než kdy dřív, “ psal v roce 2021 Štěpán Pařízek v profilu ke druhé desce Drunk Tank Pink.

Do klubu Fuchs2 na pražské Štvanici postpunková pětice kolem zpěváka Charlieho Steena doveze svou letošní novinku Food For Worms. Za domácí scénu je podpoří Chief Bromden, pro které jde o splněný sen. Frontmani obou kapel se totiž v roce 2019 potkali náhodně na londýnském koncertě Fat White Family.

Shame + Chief Bromden, Praha – Fuchs2, 12. 11. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.