Českolipský Všudybud oblaží vaši hudební zvědavost

The Ills The Ills Nela Bártová

Jestli jste někdy četli Komenského Labyrint světa a ráj srdce, jistě si pamatujete na postavu Všezvěda Všudybuda, ztvárnění lidské zvědavosti, která doprovázela Poutníka. Všudybud se jmenuje také malý velký českolipský hudební festival, který si z literární postavy bere jen to pozitivní. A letos se schyluje k jeho již 13. ročníku.

V útulném areálu vodního hradu Lipý se ve dnech od 9. do 10. června představí i pestrá škála klubových interpretů starší a nastupující generace. Ze seznamu více než 40 jmen vypíchněme třeba klubové stálice Midi Lidi, slovenské post-rockové světoběžníky The Ills, undegroundový industriál Aktual, v němž působí Milan Knížák, electropopovou divoženku Zagami Jericho, post-punkové ±0, noisového rappera Ghettoblaster, apokalyptického kuchaře Kittchena, krautrockové experimentátory B4 či elektrojazzovou smršť Flush Buttons. V roli zahraničního hosta se pak představí psychedelický folk v podání Andy the Doorbum.

I s ohledem na příjemnou cenovou hladinu vstupenek se jeví výlet do České Lípy jako ideální způsob, jak odstartovat letní festivalovou sezónu. 

Všudybud 2017, Česká Lípa – vodní hrad Lipý, 9.–10. 6. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.