Český experiment na sto způsobů. Showcase Zhluk nabídne výkvět tuzemských eklektiků

Český experiment na sto způsobů. Showcase Zhluk nabídne výkvět tuzemských eklektiků

„Různé eklektismy mezi soudobou vážnou hudbou, současnou elektronikou a nejsvobodomyslnějším experimentálnem. Jazz, doom, ambient, techno, post-club, noise,“ vyjmenovávají organizátoři showcase festivalu Zhluk, který se již zítra uskuteční v ostravském Provozu Hlubina. V tomto žánrově širokospektrálním vymezení se pohybuje devět českých interpretů, kteří své experimentální vize toho večera představí. Scéna známa, a zároveň mnoha lidem ukrytá, se tímto díky promotérské skupině Electronica Eclectica otevírá.

Ve dehtovém stínu bývalých těžebních věží se návštěvníci mohou těšit na noisové experimenty ŠumařeFokuméuncle grasha´s flying circus, jazzem šmrncnuté ughhpačuka, elektronické pokusnictví säkkikangas dark astral, temný drone lhostejnost či performativní poezii +x. Závěrečnou afterparty pak obstarají lidé z kolektivu Gin&Platonic, kteří se na svém blogu na podobné hudební fúze zaměřují.

Sběratelé a fetišisté pak jistě ocení fakt, že na jednonočním festivalu si zároveň budou moci zakoupit zajímavé (dosud nevydané, raritní či utajované) desky, kazety a tisky.

Zhluk, Ostrava – Provoz Hlubina, 23. 8. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.