Death From Above 1979 odehráli první koncert po únorovém ohlášení reunionu

Když se před pěti lety kanadské duo Death From Above 1979 rozhodlo kvůli narůstajícím rozporům v kapele oficiálně ukončit činnost, snad ani ti největší optimisté nepředpokládali, že se tahle dance-punková dvojka jednou zase sejde spolu. Nicméně, všechny neshody jsou zdá se zapomenuty a na závěr letošního ročníku festivalu SXSW odehráli Death From Above 1979 první koncert po svém návratu.

Bohužel, představení nemělo nijak hladký průběh a po dvaceti minutách začal být dav účastníků nezvladatelný a koncert musel být dokonce na chvíli přerušen. Během krátké přestávky kapela fanoušky vyzvala ke zklidnění pod výstrahou nedokončení svého setu. Ten se nakonec dohrál, ale  kaňku na celém reunionu zanechává nepřiměřený zásah policistů, kteří se snažili rozvášněné fanoušky zkrotit pomocí taserů a pepřových sprejů. „Nevěděl jsem, že policie mlátila lidi, sakra, cítím se teď fakt špatně,“ vyjádřil se po koncertu pro stránky Spinner zpěvák a bubeník kapely Sebastian Grainger.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.