Dee Dee Ramone a jeho spisovatelské choutky aneb vyšla novela Chelsea, hotel hrůzy

Ramones Ramones

Že už znáte celou diskografii The Ramones nazpaměť? Že už vás tahle dlouho neživá partička nemá čím překvapit? Tak nastražte uši! Nakladatelství Maťa, specializující se na autory undergroundu, beat generation a obecně ledasjaké podvratné živly a ideje, vydává knihu, která by mohla zaujmout i zapřísáhlé punkové antičtenáře. Autorem novely s titulem Chelsea, hotel hrůzy (Chelsea Horror Hotel: A Novel, 2001) je totiž Dee Dee Ramone, někdejší baskytarista punk rockových The Ramones.

Jak už název napovídá, dějištěm této osobité gotické novely je newyorkský hotel, do nějž se Dee Dee společně s manželkou a se psem nastěhuje. Zanedlouho nabude Dee Dee přesvědčení, že právě v tomto pokoji kdysi zavraždil Sid Vicious Nancy Spungen. A všude kolem švábi, krysy, havěť a různé podezřelé existence. Ideální prostředí pro horor.

Kniha v originále vyšla rok před autorovou smrtí, českého překladu se dočkala až teď, po dvanácti letech. Minulý rok už se v našich knihkupectvích objevil předchozí Dee Deeho počin, Poison Heart: Přežil jsem Ramones (Poison Heart: Surviving the Ramones).

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.