Ennio Morricone bude s českým symfonickým orchestrem nahrávat hudbu pro nový Tarantinův western

Ennio Morricone, Bratislava, 20. 2. 15, foto Martina Mlčúchová Ennio Morricone, Bratislava, 20. 2. 15foto: Martina Mlčúchová

Jestli patříte mezi příznivce filmů Quentina Tarantina, jeho westernovou novinku Osm hrozných (The Hateful Eight) byste si rozhodně neměli nechat ujít. Bude na ní totiž ne nepatrný český podíl. Ale popořadě...

Italský skladatel a dirigent Ennio Morricone, známý třeba hudbou k filmu Tenkrát na Západě, spolupracoval s Tarantinem už dříve. Režisér však skladatele tentokrát umluvil, aby složil hudbu pro jeho celý nový film. Morricone kývl a rozhodl se, že hudbu nahraje v České republice. Stane se tak už tento víkend, Itala navíc doprovodí jeho oblíbený Český národní symfonický orchestr.

Osm hrozných by měl mít premiéru ještě letos. A Ennio Morricone se v Praze společně s výše zmíněným orchestrem představí také osobně, a to 15. ledna 2016, v rámci svého světového turné.

Ennio Morricone, Praha – O2 arena, 15. 1. 16

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.