Festival Pelhřimovy letos už v květnu, zahrají Manon Meurt či Cirkus Cermaque

Festival Pelhřimovy letos už v květnu, zahrají Manon Meurt či Cirkus Cermaque

Festival Pelhřimovy, konající se v okolí kostela stejnojmenné (a dnes již zaniklé) vesnice na polsko-české hranici se chystá na svůj třetí ročník. Ten bude speciální především termínem. Dosud se akce konala vždy v létě, tentokrát se tento unikátní festival (či spíše jakési hudební setkání) uskuteční už koncem května.

„Snažím se o to, aby každé pelhřimovské setkání bylo trošku jiné. Hudebně, kulinářsky či třeba umístěním kadibudek. Protože už většinu věcí není kam posouvat, rozhodl jsem se tedy posunout aspoň termín. A zjistil jsem, že to má najednou několik velkých plus,“ vyjádřil se na facebookové skupině festivalu zakladatel a hlavní iniciátor Lukáš Novotný, známý jako kytarista a „mozek“ skupiny Bratři Orffové.

O jaké přednosti jde? Podle Novotného zejména o „vůni jara, rozkvetlé stromy, nízké obilí (a tedy nízké riziko požáru), snesitelná vedra či malátné hady“. Festival, který se pořádá hlavně díky finančním příspěvkům návštěvníků a podporovatelů (momentálně je vybráno téměř 25 tisíc Kč), už má dva měsíce před svým startem ohlášených také několik jmen.

A zatímco loni dostala velký prostor elektronika, letos zatím převažují písničkáři – dorazí Oldřich Janota, „folkový krajinář“ Petr Linhart, Beata Bocek se svou novou deskou O tobje, Jakub Čermák aka Cirkus Cermaque, slovenská Katarzia či francouzsky (a teď už i česky) zpívající Ira Mimosa. S přibývajícími penězi se odtajnilo také pár „elektrických“ jmen: post-rockeři The Ills či shoegazoví Manon Meurt.

Festival „bez vstupného, reklam, sekuriťáků či přesného lineupu" se uskuteční od 20. do 21. května.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.