Filmový festival AFO láká i na hudbu, v Olomouci zahrají Schwarzprior, Aid Kid či Longital

SCHWARZPRIOR, Brno, 24. 1. 15, foto Libor Galia SCHWARZPRIOR, Brno, 24. 1. 15foto: Libor Galia

Na filmový festival za hudbou? A proč ne? Academia Film Olomouc, mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů, nabídne stejně jako každý rok kromě nepřeberného množství snímků také doprovodný hudební program.

V rámci jubilejního 50. ročníku vystoupí v různých olomouckých prostorech několik kapel, které byste neměli minout. Organizátoři tentokrát pozvali Longital, slovenská dvojice (vlastně teď už – zase – trojice) vystoupí v Divadle hudby hned první večer festivalu, už v úterý 14. dubna. O den později v Kapli Božího Těla představí elektronický mág Aid Kid svůj debut, a to ještě před oficiálním křtem.

Tamtéž zahraje ve čtvrtek lahůdka pro všechny milovníky Severu – frontman tajuplného norského hudebního seskupení Wardruna, které používá nejstarší severské nástroje a zpívá ve starých severských jazycích. A sobotní noc v Divadelním sále na Konviktu bude patřit ostravským dekadentům Schwarzprior a jejich syrové antiestetice. Otrávená třešnička na dortu.

Pro kompletní program klikejte sem.

Pozn. red.: Ale aspoň na jeden film byste jít mohli…

AFO, Olomouc – různá místa, 14.–19. 4. 15

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.