Filmy a beaty. VŘED nabídne přehlídku tvorby talentovaných olomouckých filmařů

VŘED 2017 VŘED 2017 Anna Chrtková

Malé velké akce máme nejradši. A když se u nich spojí hudba a film, máme radost ještě větší. I proto už 10. dubna míříme do Olomouce na VŘED, audiovizuální přehlídku tvorby olomouckých filmařů, motajících se kolem tamější Univerzity Palackého. Útočištěm pro přehlídku krátkých studentských filmů se stane prostředí Konviktu, v jehož prostorech se odehrává též PAF a AFO, dva významné olomoucké filmové festivaly. O vítězích VŘEDu přitom budou rozhodovat jak odborní porotci, tak i diváci.

V rámci doprovodného programu se můžeme těšit na autorské čtení olomoucké oceňované umělkyně Anny Hrbáčkové i na hudební afterparty v podmanivých útrobách Kaple Božího těla. Univerzitní ulice toho moc nenaspí, protože přijede drum and bass z Pardubického kraje. Maimris a Cresh vystoupí back to back (B2B), tedy tak, aby nedali nikomu vydechnout a sázeli jeden track za druhým v té nejkrutější posloupnosti všeobjímajících vibrací pohlcujících nervovou soustavu. Mladí producenti se dnb stále drží, kroutí jej do bassline house a postupně šplhají až k neurofunku, pěkně po bpm žebříku nahoru. Taky už toho nahráli třeba po boku X.morph, Symplex (Hoofbeats) nebo No cure, Cresh si střihl set i se Smack One. Tanec a kreativní epileptické záchvaty v noci, naproti Vertiga.

VŘED 2017, Olomouc – Konvikt, 10. 4. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.