Hudební služba Google Play Music vstoupila do České republiky

Poslech legální hudby za minimum vložených prostředků nebyl nikdy snadnější. V současnosti u nás můžeme využívat francouzský Deezer, český MusicJet a od léta nově také Rdio, navíc se spekuluje o vstupu známé švédské hudební služby Spotify na český trh. O čem je řeč? O streamingových službách, skrze které můžete buď zadarmo (ale s reklamou) nebo za měsíční paušál pohybující se od 129 do 180 Kč poslouchat celý katalog hudebních skladeb a alb českých i zahraničních interpretů. Některé služby jsou pouze za paušál (tedy možnost poslechu zcela zdarma je jen na vyzkoušení) a jsou mezi nimi malé rozdíly, princip je však stejný: pokud chcete slyšet mnoho různých alb a skladeb v krátké době, nemusíte si každou desku kupovat. Hudbu si můžete stáhnout do svého mobilu, a tak ji poslouchat i bez připojení k internetu.

K trojici u nás již přítomných streamingových služeb se tento týden přidává Play Music od Googlu. Po zaplacení předplatného v ceně 129 Kč měsíčně za funkci All Access (neboli naplno) má uživatel přístup ke katalogu obsahujícímu 18 milionů skladeb. Zkušební doba zdarma je v případě Play Music jeden měsíc. Na mobilních telefonech mají nejvíce možností uživatelé s operačním systémem Android, ale Play Music je optimalizováno i pro mobilní prohlížeč. Google však s touto službou nenabízí pouze streamování hudby, ale také internetový obchod, online knihovnu, kde si můžete zdarma uložit až 20 000 nahrávek a v neposlední řadě i možnost pro samotné hudebníky a kapely, které mohou vlastní tvorbu skrze Google Play Music prodávat.    

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.