Isolate spojuje elektronické kolektivy v Brně a vydává nový podcast

Isolate spojuje elektronické kolektivy v Brně a vydává nový podcast

Brněnská elektronická klubová a experimentální scéna se několik let sdružovala kolem vývojářského kolektivu Bastl Instruments, který vyrábí analogové nástroje, ale pořádá také různé workshopy a hudební akce. Další známou značkou je třeba Kosmospiel, což je organizační skupina spojená s klubovými techno parties. Migrací několika zásadních členů těchto kolektivů do Prahy a po krátké existenci undergroundového prostoru Herna v Brně zůstalo několik samostatných pořadatelských jednotek, vedle kterých se rozvinul ještě například ÉTER či série elektronických klubových nocí s dramaturgií Matyáše Dlaba pod názvem SOfT.  

Taneční a poslechová elektronika byla tedy v Brně už před pandemickou krizí většinou bez stálého klubu nebo pravidelných akcí dříve vázaných třeba na Kabinet Múz. Scénu spojují dosud jména a kolektivy, které před březnem 2020 realizovaly večírky a noční parties většinou jako pop-up v divadlech, na zahrádkách či ve spolupráci s AVA, tedy skupinou, která se na venkovní a site-specific akce zaměřovala od svých počátků. Loni vznikla iniciativa Isolate, jež některé brněnské kolektivy zaměřené na elektronickou hudbu sdružila a na jaře 2020 odvysílala několik streamovaných live setů přes Facebook.

Letos přichází projekt Isolate spojující aktivity lidí kolem Studia 410, Herny a ÉTERu s nápadem na nové podcasty, jeden z nich se jmenuje Čerstvý matro. Půjde o sérii, která bude jednou za měsíc představovat novinky z různých žánrů elektronické, experimentální, ambientní a klubové hudby. První díl je již k poslechu na Soundcloudu, moderuje ho Mikuláš Daněk (Kosmic Skaut, ÉTER).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.