Jednodenní (c)rave. Ambiciózní klubová akce s pozitivním přístupem

Hlavní pořadatelky festivalu Crave (zleva Barbora Šubrtová, Eliška Pírková, Nela Mikošková) Hlavní pořadatelky festivalu Crave (zleva Barbora Šubrtová, Eliška Pírková, Nela Mikošková)

Jedno místo, 3 stage, 15 umělkyň a umělců, DJs a live acts z domácí i zahraniční scény. Crave proběhne už 10. září na Štvanici a láká na rave do ranních hodin i generační výpověď skrze hudební trendy. Samy organizátorky první ročník Cravu uvádějí jako „hudební lahůdky v pečlivě sestaveném menu a otevřený bezpečný prostor. Mezi vystupujícími se objeví německá DJka Lucia Lu, irská rapperka Denise Chaila nebo česká Miss Petty a slovenský FVLCRVM

Headlinerkou prvního ročníku akce je Lucia Lu –⁠ zosobnění berlínské kulturní rozmanitosti. Jako spoluzakladatelka kolektivu Hoe_mies vytváří příležitosti pro LGBTQ umělce a členy komunity. Svými energickými, pozitivními a nápaditými sety bourá zažité stereotypy spojované se současnou podobou a otevřeností berlínského techna. Svým setem ji doplní i producentky z inkluzivního irského Gash Collective. Ten byl symbolicky založen na Mezinárodní den žen a kromě klubových aktivit stojí i za řadou vzdělávacích workshopů pro marginalizované talenty.

Výrazným jménem večera je i Denise Chaila, milovnice fantasy a středověké historie, jejíž poetický hip hop okouzlil nejen rostoucí počet fanoušků, ale i hudební média jako časopis GQ, který o ní v profilovém článku psal jako o jedné z nejzajímavějších mladých hudebnic, která převrací stereotypy spojené s mísní scénou.   

Z domácí scény Crave představí například na rapperku Arletu, společné vystoupení Mary C se zpěvačkou/rapperkou Jemah, Miss Petty a DJ set slovenského hudebníka FVLCRVM, jehož klubové sety vystihují celý Crave svou hravostí, rozmanitostí a pozitivním přístupem. 

Crave tvoří Barbora Šubrtová, dříve dlouholetá dramaturgyně United Islands a Metronome, Nela Mikošková, která se podílí na bookingu mladých indie kapel, a Eliška Pírková z Mladí Ladí Jazz. „Crave je manifest našich společných hodnot, postojů a toho, jak vnímáme současný svět a ‚club music behavior'… Crave má za cíl vytvořit atmosféru, jež nám na současné scéně chybí.“ Jak se podaří nové akci dostát svým závazkům a etablovat na pražské scéně, která je plná kolektivů postavená na stejných hodnotách, se dozvíme už druhou zářijovou sobotu. Jedno je ale jisté už teď – dlouho tady nebyla akce, která by už dramaturgií své hodnoty tolik reprezentovala.

Crave, Fuchs2 + Bike_Jesus + Salo – Praha, 10. 9. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.