Když Husákův funk zachraňuje komunismus. Karel Veselý vydává svůj románový debut

Když Husákův funk zachraňuje komunismus. Karel Veselý vydává svůj románový debut

Pamatujete si na Funky Leninz, funkovou skupinu, kterou sestavil sám Gustav Husák a která se měla pokusit zachránit upadající víru v komunistický režim? Jestli se právě neúspěšně prohrabáváte svými předrevolučními myšlenkami, rovnou přestaňte. Funky Leninz totiž existují jen v paralelním vesmíru surreálně laděné grotesky Bomba★Funk, literárního debutu předního českého hudebního publicisty Karla Veselého (Radio Wave, Full Moon, Aktuálně.cz, A2).

„Pod rukama oddaného svazáka Jiřího vyroste skupina Funky Leninz, jež má svými ryčnými, optimistickými písněmi znovu zažehnout ducha revoluce. Hvězdná kapela sestavená z nejvíce funky osobností československé kultury a sportu se od coververzí Jamese Browna a Parliament dostane až k monumentálnímu konceptuálnímu dvojalbu, celou dobu se ale musí potýkat s překážkami, které jí do cesty staví generální tajemník Miloš Jakeš,“ vypráví anotace knihy a je více než jasné, že na ploše tří set stran vzniká podhoubí pro zábavnou fikci, v níž se objeví postavy Husákova režimu v nečekaných perspektivách. „Podaří se Funky Leninz nastolit všeobecný funk?“

Bomba★Funk vyjde v nakladatelství BigBoss. Pod jeho hlavičkou už přitom Karel Veselý vydal v minulosti dějiny černošské muziky Hudba ohně a autorsky se podílel též na úspěšné sérii Kmeny. O ilustrace jeho románové prvotiny se postará dvojice významných českých výtvarníků Jiří Franta a David Böhm. Slavnostní release párty za zvuků ozajstného funku proběhne 13. června v pražském knihkupectví Rekomando / Polí5.

Bomba★Funk release party, Praha – Rekomando, 13. 6. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.