Kniha Oáza nabízí netradiční pohled na ostravskou hudební scénu

Kniha Oáza nabízí netradiční pohled na ostravskou hudební scénu

Dobrých knih o hudbě je málo. A těch českých ještě méně. Změnit by to mohla nová kniha Oáza, která vznikla pod editorským dohledem publicisty Jiřího Špičáka a za přispění dalšího hudebního redaktora, Miloše Hrocha. Krom úvodních příspěvků, o něž se postarali právě tito dva zmiňovaní, bude publikace obsahovat celkem dvacet rozhovorů s kapelami a hudebníky, kteří jsou buď přímo z Ostravy, anebo jsou s ostravským regionem jakkoliv úzce svázáni.

Život ostravské nezávislé scény budou namátkově přibližovat At Bona Fide, Gagarin, I Love 69 Popgejů, Leto, Lo/ve, moin moin, Planety či Schwarzprior. Na celý seznam vyzpovídaných se můžete podívat zde.

Na české poměry ojedinělý knižní projekt, o jehož grafický design se postarali studenti ostravské fakulty umění sdružení v ateliéru Text Forma Funkce (platí přitom vzorec jeden student = jedna kapitola), byla pokřtěna 6. dubna a podle nejčerstvějších informací Vinyly je k dostání v pražských prodejnách Polí5 a Page Five.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.