Letošní Žižkov meets jazz s wrgha POWU orchestra, Bucinatores Orchestra, Frontline a Back Side Big Bandem

wrgha POWU orchestra, foto http://bandzone.cz/wrghapowuorchestra wrgha POWU orchestrafoto: http://bandzone.cz/wrghapowuorchestra

Už tento pátek a sobotu proběhne v pražském Paláci Akropolis festival Žižkov meets jazz. Letošní desátý ročník věnovala dramaturgie velkým jazzovým orchestrům a projektům.

První večer vystoupí multižánrový wrgha POWU orchestra, nástrojovým obsazením hierarchicky odpovídající velkému symfonickému orchestru. Můžete se těšit také na jazzový a swingový Back Side Big Band.

Sobota bude patřit dvacetičlennému Bucinatores Orchestra, avantgardně jazzovému orchestru, který čerpá inspiraci zejména z vážné hudby druhé poloviny 20. století. Představí se i saxofonista Jakub Doležal se svým projektem Frontline. Díky němu se na pódiu sejde pět saxofonů, klavír, kontrabas a bicí.

Vstupenky za 130 a 150 Kč jsou v prodeji na pokladně Paláce Akropolis a v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal.

Žižkov meets jazz, Praha – Palác Akropolis, 23. – 24. 11. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.