Malé lesní písně beze slov. Tomáš Háček připravil album na pistáciových kazetách

Malé lesní písně beze slov. Tomáš Háček připravil album na pistáciových kazetách

„Za starých časů před digitální revolucí si malí přátelé zvykli scházet se u rozbitého televizoru v zátočině potoka. Pan Střecha vždycky přikulil soudek bezovky a letci na vážkách vyprávěli o dalekých krajích za lesem. Když pršelo, sedávali uvnitř kolem ohně a světlo zářilo skrz obrazovku ven jako malé slunce. Toto jsou jejich písně.“

Po roce od digitálního vydání na kazetovém labelu Dialog Crew a ve spolupráci s kopřivnickým spolkem Živá Mandala vychází fyzická nahrávka instrumentálního alba Littlewood Songs štramberského hudebníka a skladatele Tomáše Háčka (Listolet, HUSO). Celkem devět skladeb lze pořídit na pistáciové kazetě s ručně číslovaným obalem v limitovaném počtu 50 kusů.

Deska začala vznikat již v roce 2009, ale na více než deset let skončila v šuplíku, když se autor věnoval jiným projektům. Nakonec jí na světlo pomohla koncertní pauza během lockkdownu. Littlewood Songs se ve 22 minutách a devíti dějstvích rozprostírají na pozadí jemné elektroniky s akustickými nástroji jako třeba mandolína, akordeon, melodika, ale také irská flétna, znělcové kameny nebo skořápky ořechů. „Jsou to takové malé lesní ukolébavky, soundtrack pro tiché karanténní večery,“ říká k albu Tomáš Háček.

Aktuální kazetová edice je rozšířená o novou ambientní stopáž, kdy celá nahrávka zní na druhé straně pozpátku. Seženete ji přes Dialog Crew, na Bandcampu nebo facebookové stránce Littlewood Songs.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.