Multimediální festival Spectaculare přiveze elektronického mága Jona Hopkinse či klavíristu Nilse Frahma

V pondělí 20. ledna se Nová scéna Národního divadla otevře návštěvníkům prvního ročníku pražského festivalu Spectaculare. Programová fúze trvající do 31. ledna nabídne spojení experimentální hudby, současného pohybového divadla s multimédii, projekcí a vizuálním uměním. Program se bude odehrávat převážně v Paláci Akropolis a Centru současného umění DOX. Doprovodné promítání filmů bude k navštívení v kině BIO OKO, festival nabídne i workshop pro děti se skupinou Clarinet Factory.

Mezi hlavní lákadla festivalu patří hvězda britské elektroniky Jon Hopkins, který vystoupí 30. ledna v Paláci Akropolis. Nezapadne ani jméno berlínského skladatele a klavíristy Nilse Frahma s jeho elektronickou fúzí minimalismu a ambientu, či rakouského kytaristy Fennesze, jenž své koncerty buduje na abstraktním hluku.

V doprovodném filmovém programu se objeví koncertní snímek Inni islandských Sigur Rós, dále koncertní film Dead Can Dance: Towards The Within s prostřihy na rozhovory s kapelou nebo Time of The Earth (Čas Země) - audiovizuální průlet světem Steva Roache, který ve své tvorbě buduje atmosférické hudební plochy.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Paláci Akropolis a síti Ticketpro. V den akce taktéž v Centru současného umění DOX a ve Studiu Hrdinů.

Kompletní program naleznete na webu festivalu Spectaculare.

Festival Spectaculare, Praha – různá místa, 20.- 31. 1. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.