Na Pražském hradě vystoupí letos slavní kytaristé Jeff Beck a Keb' Mo'

Keb' Mo' Keb' Mo'

Tradiční koncerty na Pražském hradě letos představí kytaristy ověnčené cenami Grammy. Jako první vystoupí 4. června na open airovém koncertě na Terase Jízdárny Pražského hradu Jeff Beck, který zlatých gramofonků posbíral hned osm. Následovat ho bude 24. července přední americký bluesový kytarista Keb' Mo', kterého diváci uvidí ve Španělském sále.

Oproti prvnímu tuzemskému vystoupení před třemi lety, kdy propagoval zatím poslední studiové album Emotion & Commotion, přijede Jeff Beck s jinou - a opět špičkovou - doprovodnou kapelou - baskytaristkou Rhondou Smith, houslistkou Lizzie Ball, bubeníkem Jonathanem Josephem a kytaristou Nicolasem Meierem. Jeff Beck, který letos oslaví sedmdesátiny, nepřestává tvořit a navazovat zajímavé spolupráce,“ uvádějí ke koncertu Jeffa Becka pořadatelé.

Na premiérovém českém vystoupení Keb' Mo'a se můžeme těšit na jeho nové album BLUESAmericana, které vychází již 22. dubna a kytarista na něm využívá hodně akustické kytary, mandolínu, perkuse, klávesy a dechové nástroje. Přestože deska vznikala v Nashvillu, městě proslaveném docela jiným žánrem, Keb' Mo' zůstává věrný bluesovým kořenům.

Vstupenky na koncert Jeffa Becka v cenovém rozpětí 900 – 1200 Kč jsou již v prodeji v Infocentru Pražského hradu a v předprodejní síti Ticketstream, vstupenky na koncert Keb' Mo'a budou v prodeji během dvou týdnů.

Jeff Beck, Praha – Terasa Jízdárny Pražského hradu, 4. 6. 14  

Keb' Mo', Praha – Španělský sál Pražského hradu, 24. 7. 14  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.