Nahlédněte s Hudbou ve spirále do historie gramofonu a vinylů

Hudba ve spirále Hudba ve spirále

Nejen hudbou ve sluchátkách je člověk živ. Čas od času je dobré také nahlédnout na hudbu jako na historický artefakt, pohledem nasát živoucí fosílie toho, z čeho se vyvinuly technologie, které nám dnes potěšení z hudby zprostředkovávají. Přesně to nabízí nová výstava Národního technického muzea v Praze, Hudba ve spirále.

Vinyl zažívá revoluci, proč se tedy nepodívat, jak se toto médium proměňovalo v průběhu věků? Jak měnilo svůj vzhled a svůj význam od konce devatenáctého století až dodneška? Na návštěvníky čeká celkem sedm tematických, hudebně i barevně vymóděných  „pokojů“, sedm významných historických předělů gramofonové historie. Komentované prohlídky navíc nabídnou i zábavu v podobě scratchování na DJském gramofonu či hraní si s mincovním fonografem.

Výstava Hudba ve spirále své brány otevírá dnešním dnem a navštěvovat ji bude možno až do konce října. Více informací naleznete zde.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.