Natáčení koncertů na mobil? Apple vyvinul technologii, která bude takové nahrávání blokovat

Natáčení koncertů na mobil? Apple vyvinul technologii, která bude takové nahrávání blokovat pixabay.com / CC0 Public Domain

Také vás štve, když se na koncertech zvedají do vzduchu desítky rukou diváků, točících roztřesené záběry na své mobily? Když vám mobily brání ve výhledu a především v požitku z koncertu? Také nechápete, k čemu takovým filmařům je, když na YouTube následně vyvěsí záznamy, jejichž zvuková (i obrazová) kvalita je vždy přinejlepším dosti pofidérní? Tak vězte, že tomu všemu možná pomalu zvoní hrana. Uživatelům operačního systému iOS přitom hrana zvoní o dost intenzivněji než těm s Androidem.

Apple si totiž nechal patentovat technologii, která bude schopna na základě infračervených paprsků detekovat, že vlastník iPhonu si právě nahrává kus koncertu či jiného kulturního představení, a následně nezbednému kameramanovi jednoduše znemožnit, aby v nahrávání pokračoval. O důvodech takových represí lze jen spekulovat. Jsou čistě nezištné a snaží se o to, aby se lidé opět nechali do atmosféry koncertu zcela vtáhnout bez vedlejších rušivých vlivů? Anebo se tím Apple snaží jít na ruku hudebníkům a vydavatelstvím a zamezit neoficiálním nahrávkám na internetu, kvůli kterým hudební byznys přichází o nemalé finanční prostředky?

Přesné datum zavedení tohoto blokátoru není dosud známo, tak radši ještě houfně natáčejte, dokud můžete...

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.