Päfgens se mihnou v Česku, zahrají v Praze a ve Varech

Päfgens se mihnou v Česku, zahrají v Praze a ve Varech

Jsou ze Slovenska, kapelu založili ve Varšavě a momentálně žijí a působí v Berlíně. Filip a Jana jako Päfgens hrají zastřené subtilní písničkářství, ovlivněné lo-fi a diy přístupy, v němž se zračí zvukově hutný opar shoegaze a probublávají terénní nahrávky. V Čechách přitom oblíbenci Jana Duriny aka For You Katrina vystupují ojediněle, takže jejich dva koncerty příští týden můžou být na delší čas zase poslední možnost, kdy je u nás vidět naživo.

Päfgens se nejprve představí 23. září v Karlových Varech na městském festivale Vzbuďme Vary, o den později se pak přesunou do metropole, kde na chvíli zastaví čas v kulturním centru Punctum Krásovka. Závěrem ještě dodejme, že Päfgens chystají na podzim novou desku, takže pokud na jeden ze dvou koncertů zavítáte, můžete se těšit na slyšené i neslyšené.

Filip Drábek se také intenzivně věnuje fenoménu terénních nahrávek. Jeho slova jsou součástí našeho článku Field recordings: Lovení zvuků v terénu jako hudební estetika.

TAG:

Související články

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.