Podzimní Respect Plus láká na další porci world music; představí se JuJu a Zakir Hussain

JuJu JuJu

V rámci průkopnického cyklu Respect Plus, zaměřujícího se především na hudební žánr world music, se tento měsíc v Praze představí dva unikátní projekty.

Nejdříve šestého listopadu zahraje v koncertním sálu Pražské konzervatoře indický mistr bubínků tabla Zakir Hussain, jenž přijíždí do Prahy za podpory sestavy Masters of Percussion. Ta jeho hudbu obohacuje výsostnými improvizacemi melodických nástrojů, jako jsou sitar a bambusové flétny bansuri.

Hussain je známý pro své účinkování v projektu Shakti, ve kterém se setkal s proslulým jazzovým kytaristou Johnem McLaughinem. Za svou kariéru Hussain spolupracoval i s dalšími věhlasnými hudebníky, z těch nejznámějších uveďme kupříkladu Mickeyho Harta z Grateful Dead, folkaře Van Morrisona či dnes již zesnulého beatlesáka George Harrisona.

Druhou kapelou, jež se v rámci projektu představí (tentokrát v pražské Akropoli) je svérázná čtyřka JuJu. Ta v sobě ukrývá unikátní spojení hudby dvou kontinentů; ten evropský je zastoupen renomovaným britským kytaristou Justinem Adamsem (ex-Robert Plant), basákem Billy Fullerem (Massive Attack) a nadějným jazzovým bubeníkem Davidem Smithem. Africký kontinent reprezentuje gambijský zpěvák a příslušník elitní muzikantské kasty griot Juldeh Camara, jenž kromě zpěvu projekt zpestřuje také hraním na africké housle ritti.

Diskografie JuJu zatím čítá tři studiová alba; to doposud poslední vyšlo v letošním roce a nese název In Trance. Jako předkapela pak zahraje akustické duo Delia/Alačam.

Vstupenky jsou dostání v síti Ticketpro, v případě JuJu také v Paláci Akropolis.

Respect Plus:

Zakir Hussain & Masters of Percussion, Praha - Koncertní sál Pražské konzervatoře, 6.11. 11

JuJu, Praha - Palác Akropolis, 16.11. 11

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.