Post-punkoví Bar Italia se vrací do Prahy

Bar Italia Bar Italia

Zamlžený zvuk, v němž se ozývají The Cure, Slowdive nebo Pavement, přiveze kytarové lo-fi trio Bar Italia opět do smíchovské MeetFactory. Ve středu 8. května je podpoří vycházející triage, kteří pocházejí rovněž z Londýna.

Od svého prvního pražského koncertu loni v květnu stihla kapela ve složení Jezmi Tarik Fehmi a Sam Fenton (společně hrají také jako Double Virgo) s Ninou Cristante vydat hned dvě nové desky Tracey Denim a The Twits. Narozdíl od jejich prvních společných nahrávek vydaných u enigmatického labelu World Music Deana Blunta (za všechny zmiňme dlouhohrající lo-fi debut Quarrel z roku 2020) stojí za oběma loňskými alby newyorské vydavatelství Matador. Nejnovější počin The Twits se zrodil v průběhu osmi letních týdnů v izolaci domácího studia na Mallorce.

Jednoduchý třítónový zpěv, disonantní kytary a post-punková strohost vytváří přitažlivou souhru, která v domovské Británii vyvolala malou senzaci. Do Prahy se Bar Italia vracejí skoro přesně po roce.

Bar Italia + Triage, Praha – MeetFactory, 8.5. 24

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.