Prazdniny debutují, představují bedroom pop z brněnských pokojíčků

Prázdniny Prázdniny

Atmosféru letních dní chce navodit nová kapela na české kytarové scéně. Prazdniny je trio z Brna, které vzniklo jako pokojíčkový projekt během zdlouhavé karantény. A v žánru ne tolik smutných kytarovek se synťáky jde skutečně o čerstvý vítr. Ačkoliv se v jejich tvorbě odrazily pocity odloučení a izolace, stále je u nich zřetelná radost z objevování neznámého a společného hraní.

Debutové EP notes communication vydali v listopadu a pokřtili ho v brněnské Staré Pekárně. Nahrávka navazuje na jejich první dva singly, kterými se představili už dříve v tomto roce

„Jelikož se v písničkách snažíme o chytlavé melodie a relativní přístupnost, ale zároveň jsme celé album vytvářeli v našich brněnských bytech, tvrdíme o sobě, že hrajeme bedroom pop, ať už to znamená cokoliv,“ vysvětluje za kapelu kytarista Michael Schnaubert, který se kromě hraní podílel i na produkci a mixu.

Chtěli jsme nějakým způsobem ze sebe dostat frustraci nejen z toho, co se děje kolem nás, ale taky jak ta samota dopadá na nás,“ pokračuje zpěvák Matěj Stareček a dodává, že název minialba vychází z procesu jeho tvorby. „Všichni tři jsme jednu dobu fungovali dost odděleně a jediný způsob, jak jsme spolu komunikovali bylo online, kdy jsme si posílali stopy, texty a nápady do písniček,“ upřesňuje Michael.

 

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.