Pražské kulturní fórum otevírá diskuzi o budoucnosti

Pražské kulturní fórum otevírá diskuzi o budoucnosti

Budoucnost kultury v Praze bude hlavním tématem prvního ročníku online konference Pražské kulturní fórum, která proběhne od 27. do 29. dubna formou streamu z Centra architektury a městského plánování (CAMP). Mezi panelisty budou zástupci kulturního sektoru z tuzemska i zahraniční experti. Spolu s odborníky z oblasti ekonomiky, politiky a kreativních průmyslů otevřou hlavní otázky podpory pražské kultury a alternativ k současnému stavu.

„Cílem Pražského kulturního fóra je zahájit diskusi nad směřováním kulturní politiky hlavního města v dalších letech. Závěry konference se stanou podkladem pro vytvoření koncepčního materiálu, který bude reflektovat současné potřeby Pražanů i kulturních aktérů,“ vysvětluje Hana Třeštíková, pražská radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovní ruch.

Pilotní akce zahajuje činnost městské organizace Kreativní Praha, která by tak chtěla přispět ke spolupráci mezi lokálními aktéry v oblasti umění, kulturních a kreativních odvětví a přinést do pražského prostředí současné zahraniční trendy.

Mezi hosty Fóra budou například italský profesor ekonomie Pier Luigi Sacco, ředitel estonského Creativity Lab Ragnar Siil či Michal Hladký z Creative Industry Košice. Z domácích panelistů se zúčastní ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl, Martin Šotola z iniciativy Zažít město jinak či Martin Pošta za Signal festival.

Program jednotlivých dní je rozdělen do čtyř tematických bloků. Každý z nich uvede rozhovor se zahraničním hostem a poté bude následovat panelová diskuse, do které mohou vstupovat i zájemci z řad publika prostřednictvím aplikace Slido. Pro účast je nutná předchozí registrace na tomto odkazu. Více informací poskytnou webové stránky Kreativní Prahy. 

Pražské kulturní fórum: What’s the future?, online, 27.–29. 4. 21

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.