Příběh zvuku – AlterEcho zve na dubnové workshopy pro děti

Příběh zvuku – AlterEcho zve na dubnové workshopy pro děti

Jednou z aktivit projektu, který podpořily Fondy EHP/Norska, jsou workshopy určené dětem a mládeži ve věku 10–15 let. Uskuteční se během dvou dubnových víkendů v Brně a jejich cílem je seznámit účastníky s procesem tvorby elektronické hudby – od vzniku zvukových nahrávek a stop v terénu – kterým bude město, ale i příroda v něm – až po výslednou kompozici a její živé provedení. Workshopy povedou dva lektoři: experimentální hudebník Jonáš Svoboda (zároveň doktorand FAVU a režisér videoklipů) a sound designer Lukáš Zelenka.

Sběr nahrávek proběhne jako terénní workshop v sobotu 23. dubna dopoledne, kde se účastníci seznámí se smyslem záznamu zvuků prostředí. Další část workshopu se zaměří na kreativní a technickou práci s těmito pořízenými nahrávkami (samply) a naváže na outdoorový program během sobotního odpoledne v prostorách brněnské FAVU, kde jsou k dispozici počítače a software potřebné pro další zpracování nasbíraných zvuků.

Výsledkem bude kolektivní skladba, kterou v neděli 24. dubna skupinka účastníků pod vedením lektorů živě odprezentuje v prostoru kulturního a sociálního centra Sibiř.

Workshopy jsou pro zdarma, kapacita je maximálně 10 účastníků a registrace předem nutná na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Podrobný program a termíny jsou k nalezení na facebookové události.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.