Prince vydá nové album exkluzivně přes streamovací službu Tidal

Prince - HitNRun Prince - HitNRun

Veterán synthpopového funku a popkulturní aristokrat Prince sype z rukávu další studiové album. Loni v září naservíroval hned dvě nahrávky Art Official Age souběžně s deskou Plectrumelectrum, téměř přesně rok poté přichází novinka HitNRun (dříve uváděná jako The Hit & Run Album), která přistane v internetové distribuci 7. září. Nový počin se Prince rozhodl vydat exkluzivně na streamovací službě Tidal, jež patří rapperovi Jay Z a specializuje se na distribuci skladeb v nejvyšší (bezztrátové) kvalitě a HD videa. Služba není dostupná zadarmo a Tidal nabízí nejvyšší procento z výnosů umělcům v porovnání s konkurencí.

Prince dosud zveřejnil skladbu Hardrocklover, kterou můžete slyšet níže prostřednictvím Soundcloudu a singl Stare jako jedinou dostupnou píseň přes streamovací službu Spotify. V červenci totiž stáhl celý svůj hudební katalog ze všech streamovacích služeb s výjimkou Tidal.

První spolupráce Prince a Tidal vznikla skrze živý přenos jeho koncertu Dance Rally 4 Peace věnovanému památce Freddieho Graye, který během dubnových událostí v Baltimoru podlehl následkům nepřiměřeného policejního zásahu, což vyvolalo vlnu protestů a nepokoje. Kromě toho nahrál také skladbu Baltimore, kde hostuje zpěvačka Eryn Allen Kane.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.