Randy Blythe z Lamb of God byl zproštěn viny

Několikaměsíční soudní spor týkající se frontmana heavy metalové kapely Lamb of God Randyho Blythea, který byl obviněn ze smrti fanouška na koncertě v roce 2010, dnes došel k rozhodujícímu verdiktu. Zpěvák byl zproštěn viny.

Blythe byl zatčen loni v červnu na pražském letišti kvůli incidentu, jenž se stal 24. března 2010 na koncertě Lamb Of God v klubu Abaton. Ve vězení strávil 38 dní a po zaplacení osmimilionové kauce a složení slibu, že se dostaví k soudnímu řízení, byl propuštěn.

Na osudném vystoupení fanoušek vylezl na pódium a po střetu s Blythem spadl a poranil si hlavu. Následkem zranění zemřel v nemocnici. Podle soudu nešlo o úmyslné ublížení na zdraví a součástí rozhodnutí je také vrácení kauce zpěvákovi, který nyní může opustit Českou republiku. Rozsudek zatím není pravomocný a žalobce se proti němu odvolal. Randy Blythe však dnes zveřejnil na svém Instagram účtu fotografii, kde stojí pod nápisem „Just Go Home“ a uvedl zde komentář: „Byl jsem shledán nevinným a zproštěn všech obvinění proti mně. Jsem volný muž.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.