Rate Your Music ve stávající podobě končí, nahradí jej Sonemic

Rate Your Music ve stávající podobě končí, nahradí jej Sonemic

Americká hudební databáze Rate Your Music (RYM), na níž mohou uživatelé hodnotit (jak už název napovídá) hudební nahrávky, mění po patnácti letech „kabát“ – a to včetně jména. Z Rate Your Music se v nadcházejících měsících stane Sonemic, součástí stránek bude navíc také filmová databáze Cinemos a herní databáze Glitchwave.

RYM v posledních letech narůstalo obrovským tempem – v listopadu 2006 čítala databáze zhruba 170 tisíc interpretů a 150 tisíc uživatelů, letos v dubnu už bylo interpretů přes milion a uživatelů téměř půl milionu. Nový web tak byl jen otázkou času. „Sonemic je nová verze Rate Your Music. Ta stejná stránka, jen s novým jménem, logem, designem a hromadou nových prvků,“ říkají tvůrci a dodávají, že všechny dosavadní hodnocení a statistiky zůstanou zachované.

Momentálně vybírají v kampani na Indiegogo 50 tisíc dolarů. A zatím jde vše podle plánu – během sedmi dní už dosáhli poloviny stanovené částky. Předpokládané datum spuštění nového webu? Deadline je stanoven na duben 2016.

(Žebříček nejlepších alb všech dob podle RYM naleznete zde.)

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.