Respect Festival zaměřený na world music oznámil letošní program

Respect Festival 2013 Respect Festival 2013

Šestnáctý ročník Respect festivalu, orientovaného svým programem na world music, se odehraje o víkendu 15. a 16. června na pražském ostrově Štvanice. V sobotu, 15. června, vystoupí například King Ayisoba z Ghany, od něhož můžete očekávat spojení hip hopu s dancehallem a africkou hudbou, Salao & Jaco Aabel Flamenco eléctrico neboli nová tvář flamenca v netradičním doprovodu elektrické kytary, virtuóz na tradiční íranské perkuse Mohamad Reza Mortazavi nebo „jediná žena, která mistrovsky zvládla hudbu doprovázející čarodějné noční rituály bratrstva Gnawa, do té doby vyhrazenou pouze mužům“ – jak představují pořadatelé další účinkující - Hasnu El Becharia z Alžírska.

Nedělní program bude zahrnovat velikána africké hudby Moryho Kanteho z Guinei, pouštní rock ze severního Mali v podání Terakraft, Yasmine Hamdan, která je významnou umělkyní undergroundu arabského světa nebo Ivana Gutiérreze se skupinou Madera. V rámci doprovodného programu festivalu se uskuteční také koncert etiopské zpěvačky a tanečnice Minyeshu, jež nyní žije v Rotterdarmu.  V své hudbě propojuje etiopskou pentatoniku s elektronickými tanečními beaty a africkými polyrytmy. Minyeshu se představí 23. května v Paláci Akropolis.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dispozici v síti Ticketpro a na pokladně Paláce Akropolis.

Minyeshu, Praha – Palác Akropolis, 23. 5. 13

Respect Festival 2013, Praha – Ostrov Štvanice, 15.-16. 6. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.