Respect Plus oživí Prahu hudbou The Master Musicians of Jajouka, CÉU, Konono No.1 či Fanfare Ciocarlia

Šedivé zimní dny v Praze opět oživí world music. Koncerty, které proběhnou od konce ledna do poloviny dubna, se budou už tradičně konat s razítkem Respect Plus. Vystoupí hudebníci a kapely ze všech koutů světa, od Rumunska přes Jávu až po Demokratickou republiku Kongo.

První koncert budou mít na starosti maročtí The Master Musicians of Jajouka. Jedenáctičlenné seskupení vychází z tradiční hudby, která už za hluboké historie doprovázela posvátné rituály. Hudba bubnů tebel a pronikavých píšťal raita nadchla třeba i Rolling Stones – pozvali hudebníky ke spolupráci na albu Steel Wheels.

Evropě nepříliš známé melodie představí i Samba Sunda Quintet. Hudebníci z Jávy navazují na hudbu gamelanů, elitních orchestrů indonéské aristokracie.

Konono No.1 z Demokratické republiky Kongo jsou označováni jako etno-elektronika. Jejich hudbu tvoří unikátní propojení taneční elektroniky a hudby rituálů matanga, při nichž se příbuzní loučí ze zemřelým a dostávají se do tranzu.

Do Prahy přijede i uznávaná brazilská zpěvačka CÉU, romská kapela Parno Graszt z Maďarska, či „nejrychlejší balkánská dechovka“ Fanfare Ciocarlia z Rumunska.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání v síti Ticketpro či přímo v Paláci Akropolis.

Respect Plus:

30/01 The Master Musicians of Jajouka, Lucerna Music Bar

07/02 Samba Sunda Quintet, Palác Akropolis

10/02 Parno Graszt, Palác Akropolis

27/03 Konono No.1, Palác Akropolis

03/04 CÉU, Palác Akropolis

16/04 Fanfare Ciocarlia, Palác Akropolis

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.