Seznamte se s debutem Doris Pine, psychedelickým kakofonním lo-fi z českého předměstí

Doris Pine Doris Pine

Královehradečtí Apart Aside se na dobu neurčitou uložili k ledu a všichni tři členové se vrhli vstříc svým sólovým projektům. Prvním z nich, který před pár dny zatřepetal křídly, je laptop pop Doris Pine. „Ke štěpení Apart Aside vlastně neexistovaly nějaký zvláštní okolnosti, prostě jsme s klukama dostali chuť interpretovat svý osobní nápady, pro který v kapele zkrátka nebyl prostor. Vznikly tři sólový projekty – všechno niterní záležitosti.”

Debutovou nahrávku Scum si lze poslechnout a stáhnout na bandcampu. Zvukově se jedná o lo-fi elektroniku, která z mašinek tahá osmi bit i narkoticky rozpité plochy a dávkuje ozvěny bizarního čviřikání, nebo, chcete-li, psychedelickou disonanční melancholii ušitou z předměstských memoárů.

Tematicky pak Scum hledá ztracený čas a kreslí mentální mapu z konkrétních prostředí. „Scum je retrospektivní pohled do dětství strávenýho na předměstí; vzpomínky na dospívání jak Doris, tak lidí v jeho okolí a změny osobních názorů na věci, se kterýma se člověk potýkal jako dítě. Celý je to vázaný na konkrétní místa, lidi a události, takže je nejspíš obtížný se v tom vyznat, ale po odosobnění těchhle faktů by to moh' bejt celkem stručnej a čitelnej příběh,” přibližuje svůj deník Doris Pine.

Chtěli-li byste radši ambientnější instrumentální hudební reflexi, poslechněte si debutové EP Colton Pine, druhého samostatného projektu, odštěpivšího se z Apart Aside.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.