Tunelem Blanka se rozezní Pražská filharmonie

Pražský tunel Blanka je dosud více méně jen pro smích, na konci letních prázdnin však alespoň na chvíli dostane punc vážnosti. Ve čtvrtek 20. srpna v něm totiž zahraje Pražská komorní filharmonie. Vstup na akci, která se odehraje ve vjezdu do tunelu na Letné, bude zdarma.

Nápad přivést do Blanky vážnou hudbu se zrodil v hlavě Ondřeje Kobzy, člověka, který již stojí například za úspěšnými piány v ulicích. Jakkoli koncert, na němž se odhaduje účast pět až deset tisíc diváků, odmoderuje z vysokozdvižného vozíku a oděn do reflexní vesty a helmy, prohlašuje, že se nejedná o recesi. „Je to poslední možnost, kdy mohou lidé Blanku vidět jinak než z auta. Navíc mám rád kontrasty - vysoké umění filharmonie a prostor tunelu,“ řekl pro ČTK.

Přestože pražský magistrát proti myšlence, která zazněla již před téměř rokem a půl, původně protestoval, nyní otočil a akce se mu líbí. Hudebnímu dýchánku v nejdražší koncertní síni historie tak zřejmě nic nebrání... Jen pozor, aby koncert nebyl příliš hlasitý a nevzbudil blanické rytíře, kteří v tunelu údajně přespávají.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.