Tunelem Blanka se rozezní Pražská filharmonie

, foto www.tunelblanka.cz foto: www.tunelblanka.cz

Pražský tunel Blanka je dosud více méně jen pro smích, na konci letních prázdnin však alespoň na chvíli dostane punc vážnosti. Ve čtvrtek 20. srpna v něm totiž zahraje Pražská komorní filharmonie. Vstup na akci, která se odehraje ve vjezdu do tunelu na Letné, bude zdarma.

Nápad přivést do Blanky vážnou hudbu se zrodil v hlavě Ondřeje Kobzy, člověka, který již stojí například za úspěšnými piány v ulicích. Jakkoli koncert, na němž se odhaduje účast pět až deset tisíc diváků, odmoderuje z vysokozdvižného vozíku a oděn do reflexní vesty a helmy, prohlašuje, že se nejedná o recesi. „Je to poslední možnost, kdy mohou lidé Blanku vidět jinak než z auta. Navíc mám rád kontrasty - vysoké umění filharmonie a prostor tunelu,“ řekl pro ČTK.

Přestože pražský magistrát proti myšlence, která zazněla již před téměř rokem a půl, původně protestoval, nyní otočil a akce se mu líbí. Hudebnímu dýchánku v nejdražší koncertní síni historie tak zřejmě nic nebrání... Jen pozor, aby koncert nebyl příliš hlasitý a nevzbudil blanické rytíře, kteří v tunelu údajně přespávají.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.