V rámci cyklu Other Music se v Praze představí The Pyramids a The Mekons

The Mekons The Mekons

Tradiční cyklus agentury Rachot s názvem Other Music přináší na začátek listopadu hned dvě atraktivní jména; prvně se již tento pátek v pražské Akropoli představí jazzová formace The Pyramids. Ti se na scénu vrací po takřka čtyřicetileté pauze - svá jediná tři alba, hluboce inspirovaná africkou hudbou, stihla kapela vydat počátkem sedmdesátých let. V oněch letech se členové kapely vydali sbírat zkušenosti do samotného nitra Afriky, kde se učili černošským rytmům a vyhledávali hudbu afrických kmenů. Poté se na dlouhá desetiletí odmlčeli a nyní jsou znovu zpět; jejich comeback odborná média hodnotí jako "hluboce spirituální Afro-psychedelii".

Druhý koncert následuje devátého listopadu, kdy se v pražském klubu Jazz Time představí britská punková legenda The Mekons. Ti za více než třicetiletou existenci neztratili nic ze svého tvůrčího apetitu a při příležitosti pražského koncertu pokřtí svou šestadvacátou řadovku s názvem Ancient & Modern. Za svou dlouhou kariéru se The Mekons podařilo vymanit ze škatulky obyčejného punk-rocku a ve svých písních často nechávají průchod mnoha odlišným stylům, jako jsou kupříkladu country, reggae či elektronika.

Vstupenky na oba koncerty jsou k dispozici v síti Ticketpro, v případě The Pyramids pak také přímo v Paláci Akropolis.

Other Music:

The Pyramids, Praha - Palác Akropolis, 4.11. 11

The Mekons, Praha - Jazz Time, 9.11. 11

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.