Ceny Vinyla a Apollo odtajnily letošní nominace

Kalle Kalle Libor Galia

Dvě tuzemské a stejnou dobu fungující alternativní hudební ceny, Vinyla Apollo už znají své nominace pro v pořadí sedmý ročník. V loňském roce obě opanoval ambientní post-klasik dné. Bude se situace s jedním vítězem opakovat i tentokrát? Možná ano, v některých nominovaných se totiž ceny opět shodly.

Vinyla bude tradičně udělovat výroční vinyl (tentokrát s grafikou z dílny Matyáše Chocholy, laureáta ceny Jindřicha Chalupeckého) v kategoriích deska roku, objev roku a počin roku. Vybírat se bude z interpretů rozkročených od posthardcoru přes temné písničkářství po ambient. Slavnostní vyhlášení proběhne 21. února 2017 v pražském Lucerna Music Baru. Naživo se na něm představí Midi Lidi a dva dosud neznámí interpreti z nominovaných.

Vinyla 2017

Deska roku
Kalle – Saffron Hills
Pacino – Půl Litru Země
Enchanted Lands – Feed Goals
Wild Tides – Sbohem & šáteček

Objev roku
Lavra
Enchanted Lands
Sýček

Počin roku
aktivity Genot Centre
kompilace Superhrdinky
Reedice alba Máma Bubo – Planeta Haj

Apollo pak tradičně udělí „jen“ cenu za desku roku, vybere ji ze sedmičky nominovaných. Slavnostní udílení cen se odehraje 8. března v Paláci Akropolis. Na seznam nominovaných se podívejte v tabulce níže.

Apollo 2017

Cold Cold Nights – (The) Last Summer
Fiordmoss – Kingdom Come
J.A.R. – Eskalace dobra
Kalle – Saffron Hills
Kapitán Demo – Bez klobouku Boss
Role – Rána
Wild Tides – Sbohem & šáteček

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.