Vinyla ohlašuje žhavé počiny z letošní české scény

Vinyla Vinyla

Již počtvrté se budou rozdávat stylové vinyly pro nejzásadnější úrodu uplynulého roku v české alternativě. Porotci Vinyly vybrali i letos adepty, kteří budou usilovat o titul desky roku, objevu roku a počinu roku. O koho se jedná?

Deska roku vzejde z nahrávek jedné ze tří „smíšených dvojic“. Radovat se bude buď rozverný divnofolk královehradeckých DVA, tíživý slowcoreový debut Kalle, či elektroakustická prvotina Leto.

Objev roku může připadnout již zmíněným táborským Kalle, kteří jako první v historii Vinyly získali hned dvojí nominaci. Konkurovat jim bude frýdeckomístecký zahuhlaný shoegaze Divided a dekadentní industriální electropunk Schwarzprior.

A konečně ocenění za počin roku získá některý projekt z následující trojice: reinkarnace předrevolučního undergroundu v moderní interpretaci Tvrdého a Havelky, poloutajený lesní festival Bratří Orffů a ojedinělý český soundtrack k audioknize Solaris.

Vyhlášení výsledků proběhne v rámci tradičního koncertního večera, a to 8. února 2015 v pražském Lucerna Music Baru. U předávání cen loňských jsme byli s objektivem i my.

Vinyla 2014 - přehled nominací:

Deska roku

DVA – Nipomo

Kalle – Live from The Room

Leto – Zbytky ozářených ploch

Objev roku

DIV I DED

Kalle

Schwarzprior

Počin roku

Pelhřimovy 2014

audiokniha Solaris

Tvrdý/Havelka

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.