Zapomenutý český debut? Handless One zvou na výlet do nereálna

Zapomenutý český debut? Handless One zvou na výlet do nereálna

Demokratizace hudební tvorby pokročila natolik, že dnes už může nahrávat a vydávat kdokoliv, aniž by k tomu potřeboval instituci vydavatelství. Riziko však je, že když zvolíte alternativní distribuční kanál, může váš debut (dosud) neznáme kapely zapadnout v hloubi virtuálního vesmíru. Někdy se proto ve volných chvílích vyplatí bloudit a hledat. Nalezeni takto byli i Handless One.

V jejich příběhu nalezneme mnoho neznámých. Podle všeho jsou dva. Podle všeho jsou ze Slezska. A podle všeho své abstraktní kompozice splétali za hluboké noci. To je jediné, co se dá vyčíst z jejich profilu na Bandcampu, kde své album nahráli již 16. února (na YouTube přitom skladby uveřejnili ještě dříve). A při přímém dotazu Handless One mnoho neprozradí: Časoprostor je věcí nepodstatnou, podstata autorství se v digitálním věku vytrácí. Vstupte myslí do bezčasí, zapomeňte na to, jaká je doba, jaké je datum, a prožijte noční múry, do nichž jste nestihli upadnout, prožijte snové asociace, které nespoutává nic žánrového, píší.

Fantastic Unreality je kolekcí sedmi instrumentálních skladeb, pravděpodobně zkomponovaných ze samplů v počítačovém softwaru, v nichž se atmosféricky přelévají motivy výpravných horororvých orchestrálních soundtracků, abstraktních hudebních sfér či jazzového pulsování. A svou atypičností představují něco, co v českých instrumentálních vodách steží nalezneme.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.